Перша лекція проєкту YEP «Підприємницький університет та відкритість до інновацій»

Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського (КрНУ) у 2020/2021 навчальному році увійшов до списку університетів, на базі яких впроваджується пілотний проєкт YEP «Підприємницький університет та відкритість до інновацій».

Проєкт «Підприємницький університет та відкритість до інновацій» реалізується стартап-інкубатором YEP спільно з Міністерством освіти і науки України, Міністерством цифрової трансформації, Дія.Бізнес, Українським фондом стартапів за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».

На кафедрі «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» КрНУ проєкт впроваджується в рамках навчальної дисципліни «Управління стартап проєктами» при підготовці магістрів за освітньою програмою «Кіберфізичні системи та смарт технології».

Під час навчання студенти отримають знання, вміння та навички як перетворити свої технічні розробки та креативні ідеї на інноваційні продукти та послуги, створять власні стартап проєкти та подадуть їх на участь у конкурсі стартапів. Найкращі команди отримають індивідуальну менторську підтримку від YEP, Дія.Бізнес, Українського фонду стартапів, Cisco, OKKO, Genesis, REACTOR.UA, TechUkraine та інших партнерів проєкту.

У результаті вивчення дисципліни студенти мають змогу набути компетентності щодо генерування нових ідей та абстрактного мислення, захисту прав інтелектуальної власності та досягнути відповідних програмних результатів навчання.

17 вересня 2020 року відбулася перша лекція та практичне заняття з дисципліни. На лекції на тему «Стартап екосистема», лектор – д.е.н., професор кафедри «Бізнес адміністрування, маркетингу і туризму» КрНУ Дружиніна В. В., студенти познайомились з поняттями інноваційне підприємництво та стартап; вивчили різницю між стартапом та класичним бізнесом, розглянули шляхи та етапи розвитку стартапу, познайомилися з поняттям стартап екосистема, її функціями тощо. Студенти активно відповідали на запитання лектора та ставили свої, ознайомилися з діючими стартап проєктами України та світу.

На перше практичне заняття були запрошені представники стартап екосистеми та підприємницької діяльності. Гості розповіли свої історії розвитку, надали корисні поради щодо початку власної справи.

Морозов Юрій, представник компанії «WOODEN.CITY», випускник кафедри АКІТ 2009 року, розробник та виробник механічних самозбірних дерев’яних 3-D головоломок та моделей розповів, що його стартап був заснований у 2015 році, в Польщі. В даний час всі моделі Wooden City продаються майже в 40 країнах світу.

Директор туристичної агенції «Вжух» Рижак А. І., наголосила щодо необхідності оперативного та гнучкого підходу до клієнтських потреб під час реалізації стартап проектів.

Мета лекційного та практичного занять досягнута. Визначено перспективи подальшої співпраці з представниками стартап екосистеми.